نامزدهای Bafta 2018 / نامزدی فروشنده اصغر فرهادی

| اخبار سینما و تلویزیون |

ساعاتی پیش،‌ نامزدهای مراسم بفتا 2018، مشخص شدند که در میان آنها فیلم جدید گیرمو دل تورو با نامزدی در ۱۲ بخش، بیشترین نامزدی را به خود اختصاص داده است. فیلم Darkest Hour با بازی گری اولدمن که اخیرا در مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۸، جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد به همراه فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri با ۹ نامزدی و فیلم Blade Runner 2049 که در مراسم گلدن‌ گلوب به آن توجهی نشده بود،‌ با ۸ نامزدی، در مکان‌های بعدی قرار دارند. نکته بسیار جالب در مراسم امسال، نامزدی فیلم فروشنده اصغر فرهادی در بخش بهترین فیلم خارجی زبان است که امیدواریم اثر فوق‌العاده کارگردان ارزنده کشورمان، در این مراسم هم موفق به دریافت جایزه شود.

برندگان Bafta 2018 در تاریخ یک‌شنبه، ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) در مراسمی به میزبانی جوانا لاملی مشخص می‌شوند. در ادامه می‌توانید فهرست کامل نامزدهای بخش‌های مختلف را مشاهده کنید:

بهترین فیلم:

Call Me By Your Name Darkest Hour Dunkirk The Shape of Water Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم بریتانیایی:

Darkest Hour The Death of Stalin God's Own Country Lady Macbeth Paddington 2 Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین کارگردان:

دنی ویلنو برای فیلم Blade Runner 2049 لوکا گوادانینو برای فیلم Call Me By Your Name کریستوفر نولان برای فیلم Dunkirk گیرمو دل‌تورو برای فیلم The Shape of Water مارتین مک‌دونا برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین بازیگر زن نقش اول:

آنت بنینگ برای فیلم Film Stars Don't Die in Liverpool فرانسیس مک‌دورمند برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri مارگو رابی برای فیلم I, Tonya سالی هاوکینز برای فیلم The Shape of Water سیرشا رونان برای فیلم Lady Bird

بهترین بازیگر مرد نقش اول:

دنیل دی‌لوییس برای فیلم Phantom Thread دنیل کالویا برای فیلم Get Out گری اولدمن برای فیلم Darkest Hour جیمی بل برای فیلم Fim Stars Don't Die in Liverspool تیموتی کالامت برای فیلم Call Me By Your Name

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

آلیسون جنی برای فیلم I, Tonya کریستین اسکات توماس برای فیلم Darkest Hour لاوری متکلف برای فیلم Lady Bird لزلی منویل برای فیلم Phantom Thread اکتاویا اسپنسر برای فیلم The Shape of Water

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

کریستوفر پلامر برای فیلم All the Money in the World هیو گرانت برای فیلم Paddington 2 سم راکول برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ویلم دفو برای فیلم The Florida Project وودی هارلسون برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین اثر اول یک نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی:

The Ghoul - گرت تانلی، جک هیلی گاتمن و تام میتن I Am Not a Witch - رونگانو نیونی،‌ امیلی مورگان Jawbone - جانی هریس، توماس نپر Kingdom of Us - لوسی کوئن Lady Macbeth - الیس بیرچ، ویلیام اولدروید، فودلا کرونین اورایلی

بهترین فیلم خارجی زبان:

Elle First They Killed My Father The Handmaiden Loveless The Salesman

بهترین مستند:

City of Ghosts I Am Not Your Negro Icarus An Inconvenient Sequel Jane

بهترین فیلم انیمیشن:

Coco Loving Vincent My Life As a Courgette

بهترین فیلم‌نامه اوریجینال:

Get Out I, Tonya Lady Bird The Shape of Water Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

Call Me By Your Name The Death of Stalin Film Stars Don't Die in Liverpool Molly's Game Paddington 2

بهترین موسیقی اوریجینال:

Blade Runner 2049 Darkest Hour Dunkirk Phantom Thread The Shape of Water

بهترین فیلم‌برداری:

Blade Runner 2049 Darkest Hour Dunkirk The Shape of Water Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین تدوین:

Baby Driver Blade Runner 2049 Dunkirk The Shape of Water Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی صحنه:

Beauty and the Beast Blade Runner 2049 Darkest Hour Dunkirk The Shape of Water

بهترین طراحی لباس:

Beauty and the Beast Darkest Hour I, Tonya Phantom Thread The Shape of Water

بهترین چهره‌پردازی:

Blade Runner 2049 Darkest Hour I, Tonya Victoria & Abdul Wonder

بهترین صداگذاری:

Baby Driver Blade Runner 2049 Dunkirk The Shape of Water Star Wars: The Last Jedi

بهترین جلوه‌های ویژه:

Blade Runner 2049 Dunkirk The Shape of Water Star Wars: The Last Jedi War for the Planet of the Apes

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی:

Have Heart Malmoon Poles Apart

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

Aamir Cowboy Dave A Drowning Man Work Wren Boys

بهترین ستاره نو ظهور (برنده این بخش بر اساس رای عموم انتخاب می‌شود):

دنیل کالوویا فلورسن پوگ جاش اکانر تسا تامپسون تیموتی کالامت

فیلم های مرتبط :

Darkest Hour
Darkest Hour
125 دقیقه
Imdb : 7.3
تاریخ انتشار : 2018 January 12
Dunkirk
Dunkirk
106 دقیقه
Imdb : 8.3
تاریخ انتشار : 2017 July 19
The Shape of Water
The Shape of Water
123 دقیقه
Imdb : 8.2
تاریخ انتشار : 2017 September 11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Imdb : 8.5
تاریخ انتشار : 2017 October 15
Lady Bird
Lady Bird
93 دقیقه
Imdb : 8.4
تاریخ انتشار : 2017 September 01
Blade Runner 2049
Blade Runner 2049
163 دقیقه
Imdb : 8.3
تاریخ انتشار : 2017 October 05
Get Out
Get Out
103 دقیقه
Imdb : 7.8
تاریخ انتشار : 2017 January 23
فروشنده
فروشنده
125 دقیقه
Imdb : 7.9
تاریخ انتشار : 2016 May 21

دیدگاه شما

در صورت تمایل به نمایش آواتار شما در بخش دیدگاه ها در سایت gravatar ثبت نام کنید
نظرات شما بعد از تایید نمایش داده خواهند شد ، تمام سعی ما بر تایید نظرات در کمترین زمان ممکن خواهد بود.
در صورت وارد کردن آدرس سایت لطفا آدرس را بدون http:// وارد کنید.
امکان وارد کردن کدهای html,java,php و.. در نظرات وجود ندارد ، در صورت ارسال ، نظر اسپم در نظر گرفته خواهد شد و حذف می شود.